TAKSİT ERTELEMESİ

TAKSİT ERTELEMESİ

TAKSİT ERTELEMESİ


28.01.2021


Halkbank Küçükçekmece şubesinden Kooperatifimiz kefaletiyle kullanılan kredilerin taksitlerinin ertelenmesi hakkında


 31 Aralık 2020 ve öncesi tarihlerde kullanılan kredilerin 1 Ocak 2021 – 30 Haziran 2021 tarihleri arasında vadesi gelen taksitler, vade tarihinde ödenmemesi durumunda otomatik olarak ertelemesi gerçekleştirilecektir.

"31 Aralık 2020 ve öncesi TAKİBE İNTİKAL EDEN TAKSİTLER BU KAPSAMA DAHİL DEĞİLDİR"

 

"31 Aralık 2020 ve öncesi öncesi takibe intikal etmemiş ve gecikmede bekleyen taksitlerde erteleme kapsamına alınmıştır."

 

 

"31 Aralık 2020 ve öncesi ödeyemediğiniz taksitiniz varsa, kooperatifimizi arayarak takipte olup olmadığı hakkında bilgisini alabilirsiniz."

 

DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER ;

1- YAPILACAK OLAN ERTELEME İŞLEMİ FAİZLİ OLACAKTIR.
2- ERTELENEN TAKSİTLERİN ANAPARA+BANKA FAİZİ+BANKA KOMİSYONU ve İŞLEYECEK 30 GÜNLÜK FAİZİ (her taksit için ayrı ayrı) "KALAN TAKSİTLERİNİZİN ANAPARALARINA" EŞİT MİKTARDA BÖLÜNEREK VADESİ GELEN DİĞER TAKSİTLERDE TAHSİL EDİLECEKTİR. (TAKSİTTE KOOPERATİF MASRAFI VARSA SIRADAKİ İLK TAKSİTE YANSITILACAKTIR)

Ertelemeden faydalanmak istemeyen esnafımızın taksitini vade gününde yada vade gününden önce ödemesi durmunda ertelemeye tabi olmayacaktır.

Vade günü veya vade gününden önce Banka şubesine gitmeniz durumunda taksitinizi ödeyebileceksiniz ve erteleme yaptırmamış olacaksınız.

Ertelemeden faydalanmak istemiyorsanız ve vade tarihini geçmişseniz ; ilgili taksit için erteleme iptali yapılmamaktadır fakat bir sonraki taksitinizi vade gününde veya vade gününden bir gün önce ödemeniz durumunda ertelemeye tabi olmayacaktır. Daha önce ertelenen taksitinizin tutarları ise KALAN TAKSİTLERİNİZİN ANAPARALARINA eşit miktarda bölünecektir. Burda dikkat edilecek husus erteleme işlemi her taksit için ayrı ayrı işleme tabi tutulacağıdır.

ÖDEME YAPMAYA GİDECEĞİNİZ ZAMAN EĞER ÖDEMEK İSTEDİĞİNİZ TAKSİTİN VADESİ GEÇMİŞ İSE İLGİLİ TAKSİTİN ERTELEMESİ BANKA TARAFINDAN OTOMATİK YAPILDIĞI İÇİN SIRADAKİ DİĞER TAKSİTİ ÖDEMİŞ OLACAKSINIZ ve ERTELENMİŞ OLAN BİR ÖNCEKİ TAKSİTİN ANA PARA+BANKA FAİZİ+BANKA KOMİSYONU ve İŞLEYEN GÜN FARKI FAİZİ SIRADAKİ DİĞER TAKSİTLERİNİZİN "ANAPARALARINA" EŞİT MİKTARDA YANSIYACAKTIR BUNDAN DOLAYI ÖDEME TUTARLARINIZ DEĞİŞECEKTİR BU KONUYA DİKKAT ETMENİZİ ÖNEMLE RİCA EDERİZ.

BU ERTELEME 30 Aralık 2020 TARİHİ VE ÖNCESİ KREDİ KULLANALAR İÇİN GEÇERLİDİR. 30 Aralık 2020 SONRASI KREDİLERDE GEÇERLİ DEĞİLDİR.

ERTELEMENİN DİĞER BİR ÖNEMLİ ŞARTI ;
ERTELEME DÖNEMİ BOYUNCA İŞÇİ ÇIKARTILMAYACAĞINA DAİR TAAHHÜTNAME ALINMASIDIR. TAAHHÜTNAME İLE İLGİLİ YİNE KOOPERATİFİMİZ TARAFINDAN RANDEVU VERİLMEK SURETİYLE TAAHHÜTLER ALINACAKTIR. TAAHHÜT İÇİN İLGİLİ PERSONELİMİZ SİZLERİ ARAYARAK RANDEVU VERECEKTİR.

HER HANGİ BİR AKSAKLIK YAŞANMAMASI AÇISINDAN 20.06.2021 TARİHİNE KADAR TAAHHÜT RANDEVUSU İÇİN ARANMAMANIZ DURUMUNDA, LÜTFEN KOOPERATİFİMİZLE İLETİŞİME GEÇEREK BİLGİ VERİNİZ.

İÇİNDE BULUNDUĞUMUZ ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE SAĞLIKLA VE KOLAYLIKLA GERİDE BIRAKMAK DİLEĞİYLE TÜM ESNAF SANATKAR AİLEMİZE HAYIRLI İŞLER BOL KAZANÇLAR SAĞLIKLI GÜNLER DİLERİZ.
SAYGILARIMIZLA

"BİZ BİR AİLEYİZ VE AİLE HER ŞEYDİR"