BAŞKAN

  • MUSTAFA YORULMAZ

Kooperatifimiz esnafımızın belirli ekonomik menfaatlerini ve özellikle meslek veya geçimlerine ait ihtiyaçlarını, işgücü ve parasal katkılarıyla karşılıklı yardım, dayanışma ve kefalet suretiyle sağlayıp korumak amacıyla 01/03/1976 yılında kurulmuştur. 2009 yılı sonuna kadar sadece çalışma bölgemiz olan Küçükçekmece ilçemizdeki esnafımıza hizmet verirken Bu amaç doğrultusunda daha fazla esnafımıza faydalı olabilmek için 2010 yılı itibari ile çalışma bölgesi sınırlarımıza Başakşehir, Esenyurt ve Beylikdüzü ilçelerinide ekleyerek faaliyetlerimize devam etmekteyiz.
Ülkemizde, esnaf ve sanatkarları desteklemek amacıyla;
 
Ülkemizde faaliyet gösteren 5362 Sayılı Kanun ile kurulmuş olan Esnaf ve Sanatkarlar Odalarına üye küçük ve orta boy işletme sahiplerinin finansman ihtiyaçlarını karşılamak üzere Devlet tarafından tahsis edilen kaynakların kullandırılması için T.Halk Bankası görevlendirilmiştir. Bu uygulamada kooperatif, ortağı olan esnaf ve sanatkara sadece bankaya karşı kefalet vermektedir. Esnaf ve sanatkarlara kullandırılan kredilerin faizleri ile ticari kredi faizleri arasındaki fark devlet tarafından karşılanmaktadır.
Siz esnaflarımız bizim için birer müşteri değilsiniz, sizlere bir ortak olarak, bir dost gözüyle yaklaşarak, çalışma yapılacak konuda masanın diğer tarafına geçmeyi, kooperatifimiz yararına ama esnafımızın zararına olacak bir çalışma talep ediliyorsa; ortağımıza Hayır demeyi, uyarmayı, hangi çalışma ile daha avantaj sağlayacağını, birlikte büyümeyi, birlikte başarılı olmayı prensip olarak kabul ettik..
 
SAYGILARIMLA
Mustafa YORULMAZ
BAŞKAN