BAŞKANIMIZIN MESAJI

BAŞKANIMIZIN MESAJI

BAŞKANIMIZIN MESAJI


18.11.2020


BAŞKANIMIZIN ESNAF VE SANATKARIMIZDAN RİCASI VE DUYURUSUDUR


Sayın Esnaf ve Sanatkarımız;

 

İçinde bulunduğumuz bu zorlu zamanda, yaşadığınız sıkıntıları bizler de esnaf olduğumuz için çok iyi bilmekte ve anlamaktayız. Fakat unutmamalıyız ki alınan bu tedbirler, sizlerin sağlığı için, virüsten bir an önce kurtulmak ve normal düzene bir an önce kavuşmak içindir. Süreç zaten esnaf ve sanatkarımızı çok zorladı ve zorlamaya da devam ediyor, biliyorsunuz ki bu virüsün aşısı bulundu fakat aşının ülkemize gelmesi, bu virüsün ortadan yok olması yine uzun bir vakit gerektirmektedir. Bundan dolayı bu virüsten kurtulmanın ve normale dönmenin tek yolu kurallara uyarak virüsün yok olmasını beklemek. Yaptığımız her yanlış, süreci biraz daha uzatmakta ve mağduriyetimize mağduriyet eklemektedir. Bundan dolayı hem bizler bilinçli olmak hem de müşterilerimizi bilinçlendirmek zorundayız. Bizlerin bu süreçte, esnaf ve sanatkarlığın dışında üzerimize eğitici misyonunun da eklendiğini unutmamalıyız. Hijyen kuralları, dikkat edilmesi gereken diğer kurallar hususunda müşterilerimizi bilinçlendirmek biz esnaf ve sanatkarın vazifesi haline gelmiştir. Çünkü bizler toplumun aynasıyız, bir mahallenin düzeni, ahlakı, insani değerleri, toplumun birbirine yaklaşımı, gençlerin oturması kalkması konuşması, o mahallenin esnafıyla şekil alır, bizler yeri geldiğinde bulunduğumuz yerin polisi oluruz, zabıtası oluruz, bekçisi oluruz, emanetçisi oluruz ve bunlara ek olarak da artık sağlıkçıda olmak durumundayız. Bundandır ki her zorlukta önce esnaf ve sanatkardan fedakarlık beklenir, esnaf ve sanatkardan destek beklenir. Bizler bunu her fırsatta devlet yetkilileri önünde bu şekilde ifade eder ona göre bize yaklaşmalarını talep ederiz. Bizler esnaf ve sanatkarlar olarak büyük bir aileyiz ve bu ailenin her türlü zorluğu el birliğiyle atlatacağı inancındayız. Benim Küçükçekmece' li esnafımıza inancım tamdır, ben inanıyorum ki sizler milletimize örnek teşkil eden insanlarsınız. Bu süreci de layığıyla atlatmada da büyük desteğiniz olacaktır.
Lütfen kendimiz başta olmak üzere kurallara uyalım, sonrasında da müşterilerimize, çevremize, mahalle insanımıza gerekli bilinci aşılayalım.
 
COVİD 19 İLE İLGİLİ İçişleri Bakanlığı'ndan 81 ile gönderilen yeni tedbir kurallarını web sitelerimizden ve sosyal medya hesaplarımızdan incelemeyi unutmayınız.
 
ALLAH HEPİMİZİN YAR VE YARDIMCISI OLSUN
 
Saygılarımla
Başkan
Mustafa YORULMAZ
"BİZ BİR AİLEYİZ VE AİLE HER ŞEYDİR"